İncelemeler

BlackBerry tasarımı gibi İphone 7 Konsepti

Apple firmasının her yeni modeli öncesinden bomba iddialar gündeme gelir ve aylarca konuşulur. İphone 7 öncesinde de benzer tartışmalar gündemi meşgul etmeye devam ediyor. BlackBerry tasarımı gibi İphone 7 Konsepti oldukça farklı bir iddia olmakta ve Curved Labs isimli tasarım firmasının yayınladığı bu görsellerde kızaklı yapıdan çıkan klavye tasarımı ile oldukça fazla konuşulacağa benzemektedir. Esasında İphone 6S modellerinden bu tasarım modelleri beklenmekte idi. Ancak piyasaya çıkan modellerde bu tasarımların bulunmaması gözleri İphone 7 modellerine çevirmiş durumda

İphone 5C modelinin piyasalara geldiği günlerden bu yana gelen teknoloji haberlerinde bir C modelinden bahsediliyor. Curvend Labs’ın sunduğu tasarımlarda kızaklı ve klavyeli BlekBerry tasarımı şimdiye kadar sunulan İphone modelleri arasında çok farklı olmaktadır. Genel olarak İphone 6 modellerine benzer bir tasarım dikkat çekerken, açma kapama tuşunun bulunduğu bölgeye açılarak klavye ortaya çıkan bir kızak ekleyen firma, ilginç olduğu kadar bir o kadarda mantıklı bir tasarım ortaya çıkarmıştır. Yazınsal bir destekte sunulmakta ve klavyenin ilk sırası dışarı çıksa da diğer iki sıra ekranda görülebiliyor. BlackBerry Priv mantığına oldukça yakın olan bu tasarımın sahibi firma farklı olarak açılır klavyesini telefonun iç kısmından ortaya çıkarmaktadır.

Firma İphone 6K ismi ile yayınladığı bu konseptte büyük ekran kullanmıyor. Mantık olarak ta klavyesi bulunan bir akıllı cihazın çok büyük ekranlı olması çokta mümkün gibi görünmemektedir. Yapılacak teknoloji incelemelerinde bu tasarım nasıl karşılanır tam olarak bilinmese de farklı bir fikir olarak bir süre daha piyasayı meşgul edeceği düşünülmektedir. Özellikle pil kısmının bu alanda olması ile bazı çevrelerce çok fazla uygulanabilir olmadığı düşünülmekte, ilerleyen zamanlarda bu tasarımlara cevaplar gelebilecektir.

2 thoughts on “BlackBerry tasarımı gibi İphone 7 Konsepti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir