İncelemeler

HTC’NİN BİR SONRAKİ AMİRAL GEMİSİ HTC PERFUME

HTC piyasalarda A9 ile yüzleri güldürürken şimdiden bir sonraki amiral gemisi cihazı ile alakalı sızıntılar gelmeye başladı. Üst seviye özelliklerde olacak ve Sense 8.0 özelliklerini kullanacak olan HTC ’nin bir sonraki amiral gemisi HTC Perfume olarak piyasalara çıkması bekleniyor. Android 6.0 işletim sistemi ile çıkacak bu yeni telefon birkaç yıldır M serisi ile tanıttığı amiral gemisi cihazlarının şeklinin değişeceğine dair bir ip ucu olarak değerlendirildi.
Haber kaynağı ise LlabTooFer olmakta ve isabetli haberleri ile piyasanın sağlam kaynakları arasında yer almaktadır. Bu özelliklerin yanında yeni teknoloji haberleri gelmeye devam ediyor. Kod isminin HTC Perfume olacağı belirtilen bir sonraki amiral gemisi cihazı ile alakalı, daha önceden gelen sızıntılarda HTC O2 kod adlı bir telefon bilgisi de piyasalara ulaşmıştır. Ancak bu telefonun iptal edildiği yine bu son gelen haberlerde yer almaktadır. Perfume hakkında bazı teknik detaylarda verilmiş; Sense 8,0 ve Android 6.1 kullanımı yanında farklı özellikler hakkında da bilgiler geldir. Özellikle Google’ın Android 6.0.1 güncellemesini şu anlık yayınladığı düşünülürse, birkaç ay sonra da Android 6,1 güncellemesini yayınlayabileceği söylenebilir. Sense ara yüzü ile oldukça kapsamlı değişiklikler gündemde olmakta ve One M10 yerine geçebilecek özelliklere sahip olacaktır.
Bu alanda yapılacak teknoloji incelemelerinde nasıl bir performans ortaya çıkaracağı tam olarak bilinmemektedir. Ekran olarak Quad HD çözünürlük kullanması beklenen cihazda Snapdragon 820 yonga seti bulunacak gibi görünmektedir. 4 GB gibi güçlü bir Ram özelliğinin yanında 64 GB gibi oldukça yüksek aralıklarda bir dâhili depolama alanı da sunulmaktadır. 20,7 mp arka kamerasının yanında 8 mp ön kamera ve parmak izi tarayıcısı ile birlikte çıkış yapacağı görülmektedir. Pil kapasitesi olarak ta 3500 mAH özellikler cihazda kullanılması beklenen seçenekler arasında yer alıyor.

23 thoughts on “HTC’NİN BİR SONRAKİ AMİRAL GEMİSİ HTC PERFUME

  1. HTC’NİN BİR SONRAKİ AMİRAL GEMİSİ HTC PERFUME faydalı bir makale olmuş, Yalçın Doğan Elinize sağlık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir