Genel

Nintendo’dan Mobil Oyun

Nintendo’dan Mobil Oyun

Sektöründe büyük söz sahibi olan ve eski güzel günlerini aratan Nintendo, bu günlerde mobil platformlara yönelmiş durumda. Firma yetkilileri 5 farklı mobil oyun üzerine çalıştıklarını bildirdi. Bu 5 oyunun, 2017 yılında yayımlanacağı bildirildi.

Wii çok sevilse de Wii U sadece birkaç ülkede istenilen popülerliğe ulaşmıştır.Ülkemizde de birkaç Nintendo hayranı olasada, Wii U sahibi yok denecek kadar az. Bunun asıl nedeni Nintendo’nun Gamecube’dan beri bir türlü Sony ve Microsoft’un yanında üçüncü büyük firma olarak görülmemiş olmasıdır. Özellikle Nintendo hayranlığının son dönemlerde ülkemizde yok denecek seviyeye kadar azalmasının nedenini ülkemizden resmi olarak çekilmiş olması olarak gösterebiliriz. Bu nedenle eğer bir  Wii U sahibiyseniz yada sahip olmak istiyorsanız şu dönemlerde oyunlarını bulmak oldukça zor.

Firma da bu durumun farkında olduğundandır ki ismini ve gücünü ardına alarak akıllı telefonlara yönelmiş. Oyunlar hakkında 2017 yılında yayımlanacağı dışında kayda değer bir bilgi henüz bildirilmedi.Firmanın başkanlık ve CEO’luk görevinde bulunan Satoru Iwata, yayımlanacak oyun sayısının az olmasına karşın oyuncuları istenen seviyede tatmin edeceğini belirtti.

One thought on “Nintendo’dan Mobil Oyun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir