Genel

Karşınızda İlk Yerli Otomobilimiz

TUBİTAK ortak çalışım sonucu üretilen yerli arabamız hakkında bilgiler de gelmeye başladı. Bu haberi duyunca hiç kuşkusuz, sizlerde bizim gibi heyecanlandınız değil mi? Çünkü yerli araba konusunda ne kadar sıkıntılar çektiğimiz biliriz. Bakan Fikri Işık, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklama da bunu dile getirdi. TUBİTAK test aşamaları da başladı. Yerli araba yapımı konusunda uzun yıllardır bir hasret var. II. Abdulhamit zamanından gelen bir istem bu. Çünkü, yerli arabanız olmadığı zaman her zaman dışa bağlılık artar. Bu nedenle de yerli otomobil konusunda bu adımın önemi de ne kadar büyük ortaya çıkıyor.
yerli 2

Fikri Işık tarafından arabanın resimleri sosyal medya üzerinden yayınlandı. Ayrıca Youtune üzerinde videosu da var. Kamufulaşlı olara yayınlanan resimler, arabanın tasarımı ve bu tasarımın ne kadar değişik olduğunu ortaya koyuyor. Arabanın ön kısmı basık. Yada düz araba modeli değil. Arka kısmı da toplu. Arabanın arka kısmı “ Yarış arabalarını” andırıyor. Ayrıca “ Honda “ marka arabalara benzer bir arka kısmı ve ön tarafının da “ Reneult” araba modelleriyle aynı olduğu görülmekte.
yerli 1
Yeri Araba konusunda atılan bu adımlar sayesinde, artık dışa bağlılık azda olsa kalkacak yerli araba modelinin “ 2020” yılında piyasa da olması bekleniyor. Arabanın içi de çok konforlu. Yan taraflarda “ Mercedes” markasının iç dizaynında yer alan “ Kahve renkli “ döşemeler de dikkat çekiyor. Ama Yerli Otomobil gerçekten kendine has bir duruşu olduğunuz gösterdi.

One thought on “Karşınızda İlk Yerli Otomobilimiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir