Genel

iPhone 5E Çıkacak mı?

iPhone 5E Çıkacak mı

iPhone 5E Çıkacak mı

Son günlerde birçok yerli ve yabancı teknoloji sitesinde Apple’ ın iPhone 5E adıyla yeni bir 4 inçlik cep telefonu çıkaracağından söz ediyor. Biz de ülkemizin önde gelen teknoloji sitelerinden biri olarak üzerimize düşeni yaparak bu konuda size en doğru bilgileri vereceğiz. Son dedikodulara göre Apple iPhone 5E’nin iPhone 5S ile benzer bir tasarıma sahip olacağı söyleniyor. Daha önce iPhone 5S ile birlikte iPhone 5C modelini piyasaya süren Apple’ ın benzer bir atak yaparak  iPhone 5E konusunda çalışma yapıp yapmayacağı ciddi merak konusu. Buna göre Apple, iPhone 7 ile birlikte iPhone 5E isimli akıllı cihazı da piyasaya sürecek.

Lobi sahibi teknoloji sitelerinin verdiği haberlere göre Apple bu yıl iPhone 5E’yi gerçekten piyasaya sürecek. Özellikle Çin kaynaklı bu web sitelerin verdiği son haberlere göre iPhone 5E 4 inç olacak. Hafıza desteği ise 16 GB ve 64 GB olarak belirlenecek. iPhone 5 E fiyatının ise 400 doların altında olması bekleniyor. Yine en sık verilen son dakika haberlerine göre iPhone 5E kamerası 8 MP olacak. Ön kameranın ise 3.2 ya da 5 MP olması bekleniyor. A9 işlemci ile piyasaya sürülecek olan iPhone 5E’nin rağbet görüp görmeyeceği de büyük merak konusu. Zira daha önce yine Apple tarafından iPhone 5S ile eşzamanlı piyasaya sürülen iPhone 5C, beklenen ilgiyi görmemişti. Kullanıcılar, plastik tasarıma sahip olması nedeniyle iPhone 5C’ye yeteri kadar ilgi göstermemişlerdi. Yine plastik tasarımla piyasaya sürülmesi beklenen iPhone de böyle bir durum yaşanıp yaşanmayacağı bilinmiyor.

Apple, iPhone 5E isimli akıllı cihazı piyasaya çıkarırken yine bol renk seçeneğini kullanacak. Başta mavi, sarı, kırmızı ve pembe olmak üzere canlı renklerin Apple iPhone 5E tasarımında kullanılması bekleniyor. Bir başka habere göre Apple, iPhone 7 ile beraber yepyeni bir tablet daha piyasaya sürecek. Apple Air 2 tarzında daha gelişmiş bir tablet olacağı söylenen bu cihazın özellikleriyle ilgili çok kesin bilgiler yok. Yine de söylenenlere göre iPhone 5 E ile ilgili gelen haberler gerçek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir