Genel İncelemeler

ASUS ZENFONE 3’E İLİŞKİN İLK BİLGİLER

Akıllı cihaz piyasasında kalite özellikli bir yeri olan Asus Zenfone, Ocak ayında ZenFone 2 cihazını duyurmuştu. Şimdilerde Asus Zenfone 3’e ilişkin ilk bilgiler resmi olarak gelmeye başladı. TurstedReviews sitesinde konuşan yetkili isim, bu yeni cihazda Usb Type-C girişi kullanılacağını belirtmiştir.
Gelecek yıl içerisinde pek çok üst seviye telefonda görmeye alışacağımız özellik olan USB Type_C girişinin Oneplus 2, Nexus ve Lumia telefonlarda kullanıldığı bilinmektedir. Asus başta olmak üzere üretici firmalar artık yeni modellere bu girişlere yer verecekleri düşünülmekte ancak bu yeni kullanımın piyasa içerisinde benimsenmesi biraz uzun sürecek gibi durmaktadır. Gelen teknoloji haberleri arasında yapılan resmi açıklamakta belirtilen bu özellik aslında pek çok üstün performansa sahip olmaktadır.
Standart girişlerle karşılaştırıldığında çift taraflı kullanılabilen bu yeni giriş, daha hızlı şarj etme imkânına da sahip olacaktır. Veri transferinde de belirli bir hız artışı olduğu yapılan teknolojik incelemelerde görülmekte ve Asus’un yanı sıra Samsung Galaxy S7 modelinde de bu girişin kullanılması beklenmektedir.

One thought on “ASUS ZENFONE 3’E İLİŞKİN İLK BİLGİLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir