Genel

6 İNÇ ASUS ZENFONE 2 LASER SATIŞA SUNULDU

İlk defa ülkemizde tanıtılan bir Asus modeli olan 6 inç Asus Zenfone 2 Laser satışa sunuldu. Tanıtımlarının 18 Eylül’de yapılmış olmasına karşılık ilk kez piyasalarla buluşan Zenfone ailesi, dikkat çeken özellikleri ile kullanıcılarının beğenisine sunulmuştu. Dünya bir ilk olan 6 inç ekran boyutlarında bir cihaz olarak ülkemizde satışlara başladı.
Global tüm pazarlarda satışa çıkan Zenfone 2 Laser kamera özellikleri ile de adından sıkça söz ettireceğe benziyor. Özellikle 270 dolar fiyat etiketi ile orta segment kullanıcılara hitap eden bir cihaz olmasının yanında full Hd ekranında 1920*1080 p ekran çözünürlüğü de kullanmaktadır. Çok yakın bir dönemde ülkemizde satışa sunulacağı gelen teknoloji haberleri arasında yer alıyor. İşlemci kısmında ise Qualcomm’a ait yeni nesil bir seçenek olan Snapdragon 616 işlemcisine yer verilmiştir. Modem olarak oldukça özel yenilikler içerse de Snapdragon 615’e göre çok ta önemli farklılıklar içermiyor. 4 GB Ram kapasitesinin yanında 32 GB artırılabilir depolama alanına sahip olan cihaz; 164*84*10 ölçülerinde bulunmaktadır. 190 gram bir ağırlığı bulunmasında 6 inç ekran özelliklerinin bulunduğu söylenebilir. Batarya özelliklerine bakıldığında ise 3000 mAH pil desteği görüşmekte ve Android 5.02 işletim sistemi ile kullanıcılarının karşısına çıkması bekleniyor.
Zenfone 2 Laser ailesinde 5 ve 5,5 inç ekran büyüklüklerinde de farklı modeller bulunmaktadır. Ön kamerasında 5 mp olan cihaz, arka kamerasında 13 mp özellikler kullanmış olmaktadır. Yapılacak teknoloji incelemeleri sonrasında performansı hakkında görüşler ortaya çıkabilir. Bu modellerde ön siparişler Eylül ayından itibaren alınmakta idi. Şimdilerde ise 6 inç ekran boyutlarında olan modelinin piyasada rakiplerine karşı nasıl bir satış başarısı sunacağı merakla beklenmektedir.

6 thoughts on “6 İNÇ ASUS ZENFONE 2 LASER SATIŞA SUNULDU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir