Genel İncelemeler

3D TOUCH, DİĞER İPHONE’LARA DA GELİYOR

İphone 6s ile birlikte gündeme gelen 3D Touch teknolojisi, çıktığı günlerde çok konuşulmuştu. Dokunma şiddeti baz alarak tepki veren Force Touch teknolojisinin biraz daha ileri bir seviyede kullanışmış hali olan 3D Touch, Diğer İphone’lara da geliyor. Jailbreak kullanıcıları pek beğenmese de İphone kullanıcıları bu yeni özelliği oldukça beğenmişti.
Kendine ait bir kısa yol ara yüzü kullanan 3d Touch, UniversalForce adındaki Tweak ile diğer İphone modellerine de entegre edilmiş oldu. Bu özellik ile İphone’unuzda kullanılan uygulamalara basılı tuttuğunuzda 3D kısa yolları menüsü açılmaktadır. Ve bu menü ile kısa yollara rahatça ulaşabilme imkânı elde ediyorsunuz. Gelen teknoloji haberlerinde basitçe anlatılan bu özellikler uygulamanın basitliğinden kaynaklanmıyor.
Bu özelliği cihazınızda kullanabilmek için UniversalForce beta aşamasında olsa da Tveaak’ini repo.ioscreatix.com, adresi üzerinde indirme imkânınız bulunmaktadır. Cydia’ya ekleyerek indirme işlemini tamamlayabilirsiniz. Teknoloji incelemelerinde yakın bir zamanda 3D Touch özelliğinin oyunlara da entegre olabileceği belirtilmekte bu sayede dokunma şiddeti ile oyun keyfi çok daha kontrol edilebilir ve mükemmel olacaktır.

2 thoughts on “3D TOUCH, DİĞER İPHONE’LARA DA GELİYOR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir