Sponsor Yazılar

Paykwik Kartta Kullanılan Para Birimi Nedir?

Paykwik uluslararası alanda geçerli olan yani dünyanın herhangi bir ülkesinde online alışveriş imkanı sunan sitelerde kullanılan bir ön ödemeli gereçtir. Sadece Türkiye’de değil, herhangi bir ülkede, herhangi bir zamanda kartınızın içerisinde bakiye olduğu sürece yani ön yükleme miktarı bulunduğu sürece, dilediğiniz online sitede sistemi desteklediği sürece kartınızı kullanabilirsiniz. Sistemde kartın uluslararası kullanımı özelliği bulunması nedeni ile kart içerisinde bulunan para birimi euro olarak belirlenmiştir. Paykwik al işleminde satın aldığınız kartın içerisine euro para biriminde ilk yükleme yapılmaktadır. Diğer bir ifade ile ödeme miktarı euro olarak ayarlanmaktadır. Ancak sizler http://paykwikal.net adresi üzerinden kart satın aldığınızda, kart bedelini yatırma konusunda yani paykwik kart bedeli olarak Türk parası ödeme şansına sahipsiniz.

Paykwik Kart Türk Lirası ile Alınır mı?

Paykwik satın al işlemlerinde sizlerin kullanacağı para birimi Türk lirası olmaktadır. Ancak alacağınız kartın içerisinde harcanacak olan para birimi Euro’dur. Kart bedelini yetkili temsilci olan işletmemize yatırır iken, vereceğimiz hesap numaralarına göndereceğiniz para, Türk lirası olacaktır. Ancak dikkat etmeniz gereken en önemli husus, harcama esnasında karşı tarafın hesabına göndereceğiniz paranın Euro olduğudur. Yanlışlık ile başka bir para birimi ya da Türk lirası üzerinden para birimi belirlenen sitelerde, 100 Türk lirası değerindeki bir alışveriş için, kart içerisinden 100 Euro gönderebileceğinizi unutmamalısınız. Bu neden ile alışverişten önce mutlaka para birimlerine dikkat etmenizi tavsiye etmekteyiz.

Paykwik Kart Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Paykwik kartın fiyatları döviz kuru üzerinden hesaplanmaktadır. İşletmemize müracaat ederek, paykwik al işlemini yapmak istediğinizi belirttiğinizde size uygun ya da bütçenize uygun paketlerin Euro değerleri, tarafınıza iletilmektedir. 10 Euro ile 250 Euro aralığında değişen değerlerde kart satın alabilirsiniz. Paykwik kart alım işlemleri esnasında işletmemize göndereceğiniz para birimi, Türk lirası olacaktır. Bu aşamada döviz kuru üzerinden hesaplama yapılmakta ve paykwik satın al işlemlerinde geçerli olan kart bedelleri belirlenmektedir. Yani kart fiyatlarının belirlenmesinde döviz kurları üzerinden hareket edilmektedir. İşletmemize Türk lirası olarak bedel göndermeniz, Türk lirası olarak harcama yapacağınız anlamına gelmez. Gönderdiğiniz Türk lirasının karşılığında mutlaka size hitap eden bir paket bedeli olacaktır ve bu paketin bedeli Euro ile tanımlanacaktır. Kart fiyatlarının belirlenmesinde, işletmemizin uygulamış olduğu politika, güncel döviz kurları üzerinden hareket etmektedir. Bazı sitelerde 10 Euro bedelli bir kart için 50 Türk lirası civarında Bedel talep edildiği görülmektedir. İşletmemize müracaat etmeniz halinde, böyle bir uygulama ile karşılaşmazsınız ve güncel fiyatlar üzerinden işlem yapmış olursunuz. Güncel fiyatlar hakkında detaylı bilgileri elde etmek istiyor iseniz, sizlere vermiş olduğumuz adres üzerinden müşteri temsilcilerine 24 saat boyunca ulaşabilirsiniz. Temsilcilerimiz yani firma personellerimiz, gelen müracaatlar karşısında günlük döviz kurları üzerinden gerekli çevrim işlemlerini yapacak ve sizlere yatırmanız gereken para bedeli hakkında net bir bilgi verecektir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir