Nasıl Yapılır

YouTube Videolarında Altyazı Nasıl İndirilir?

Youtube kullanıcılarının videoları daha iyi izlemek için videoları bilgisayara indirdiği bilinmektedir. Aynı şekilde SRT uzantılı altyazılarında bilgisayarlara indirilmesi söz konusudur. Youtube’a yüklenen her videoda altyazı olmayabilir. Bunu unutmadan altyazısı olan videoları bilgisayara indirerek, daha kaliteli ve etkili şekilde izleyebilirsiniz. Bu işlem için bazı uygulama yazılımlarından bahsedelim.

İlk olarak, KeepSubs programından bahsedeceğiz. Bu program, internet üzerinden çalışan bir web uygulamasıdır. Servisin web sitesine girerek, altyazısını indirmek istediğiniz videonun linkini, ekranda görünen alana yapıştırın. Ekranda bulunan Download butonuna bastığınızda, altyazıların değişik dillerde olan versiyon dosyaları listelenecektir. Buradan istediğinizi bilgisayarınıza doğrudan indirebilirsiniz. Bir diğer altyazı indirme sistemi de, Google2SRT uygulaması ile işlemi gerçekleştirmektir. Youtube videolarında altyazı indirmek ve daha kaliteli videoları izlemek için, ilk olarak uygulamayı internetten bilgisayarınıza indirerek, kurulumunu yapmak gerekir. Uygulama açıldıktan sonra oldukça basit bir arayüz karşınıza gelecek ve burada videonun daha önceden kopyaladığınız linkini yapıştırmaktır. Hemen alt tarafta dosyanın indirileceği klasörün seçimi yapılacak ve read butonuna basarak, altyazının tespiti sağlanacaktır. Bulunan altyazıyı seçerek go butonuna basılarak indirme işlemini başlatabilirsiniz.

Youtube’dan altyazıları indirmenin bir diğer yolu da işlemleri manuel olarak gerçekleştirmektir. Eğer Google Chrome tarayıcısı kullanıyorsanız, F12 tuşuna basın ve açılan bölgedeki menüler arasında network’a tıklayın. Daha sonra filtreleme simgesine basılarak, kutucuğa time yazılmalıdır. Timedtext? İle başlayan yazının bulunduğu alan, sağ tuş ile basarak açılan listeden yeni sekmede aç seçeneğine basın. İşte manuel olarak altyazı karşınızda.

One thought on “YouTube Videolarında Altyazı Nasıl İndirilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir