Nasıl Yapılır

Android Uygulama Bildirimlerini Kapatma Nasıl Yapılır?

Akıllı telefon üretici markaların cihazları için tercih ettikleri işletim sistemlerinden birisi olan Android şuan en çok gördüğümüz ve yaygın olarak kullanılan bir akıllı cihaz işletim sistemidir. Birçok teknolojik ürün üreten firmanın tercih ettiği Android sistemi hızlı ve kolay kullanımı sayesinde normal akıllı cihaz kullanıcılarını da oldukça memnun etmektedir. Geliştirilebilir ve kişileştirilebilir bir özelliğinin olması ise bu tercihi daha da çok arttırmaktadır. Ayrıca sahip olduğu uygulama yelpazesinin geniş bir kategoriye sahip olması da kullanıcıların işine yarayan bir özellik olmaktadır. Birbirinden geniş uygulama yelpazesi olan Android sistemin elbette ki güncelleştirme ve geri bildirim sıklığı da çok fazla olmaktadır. İşte bu noktada kullanıcılar bu durumdan bunalabilir. Fakat Android yetkilileri bu durumu göz önünde bulundurarak uygulamalara ait bildirimlerin kapatılmasına da imkân sağlamaktadır.

Android işletim sitemine ait uygulama mağazası Google Play’den cihazımıza yüklediğini uygulamalar kapatıldığında dahi arka planda çalışır ve size bildirimler gelmesine neden olur. Fakat dediğimiz gibi Android yetkililerinin bunu göz ardı etmeden kişiselleştirilebilir özellikleri içerisine entegre ettiği basit ayarlar sayesinde bu uygulama bildirimleri kapatılabilir ve verdiği ciddi rahatsızlıklar giderilebilir olmaktadır.

Android Uygulama Bildirimlerini Kapatma:

  • Cihazınızın ayarlar menüsüne girin.
  • Ardından uygulamalar kısmına girin.
  • Cihazınızdaki uygulamaların tümü burada görülmektedir. Burada bildirim almak istemediğiniz uygulamayı tıklayarak açın.
  • Ardından uygulama özelliğinin açıldığı sayfada “Bildirimleri Göster” kutusu bulunmaktadır.

Android Uygulama Bildirimi Kapatma

  • Buradaki onay kutusunu kaldırın.
  • İşte bu kadar basit artık seçtiğiniz uygulamadan size herhangi bir geri bildirim veya standart bildirim gelmeyecektir.

Bu işlemin alternatif bir yolu daha bulunmaktadır. Bu ise şu şekilde olmaktadır;

  • Bildirim gelmesini istemediğiniz bir uygulamadan bildirim geldiği anda cihazınızın ekranın üst bölümünden bildirim penceresini aşağı çekerek açın.
  • Uygulama bildiriminin olduğu bölüme basılı şekilde bekleyiniz.
  • Ardından “Uygulama Bilgisi” uyarısı çıkınca tıklayarak görüntüleyin.
  • Bu işlemin ardından uygulama özellikleri ana sayfası açılacak, buradan “Bildirimleri Göster” kutucuğunun onayını kaldırıyoruz.

İşte hepsi bu kadar basit, artık gereksiz zamanlar da uygulama bildirimi almayacaksınız.

Başka bir nasıl yapılır yazımızda görüşmek üzere..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir