Mobil Teknoloji

Xiaomi 13 serisinin tanııtımı çıkmadan sosyal medya’ya sızdı!

XİAOMİ 13 serisi 1 Aralık’ta Çin’deki kullanıcıların beğenisine sunulacak. Akıllı telefonlarla ilgili bugüne dek sayısız sızıntı ortaya çıktı ve böylelikle yaklaşan modellerden tasarım ve performans gibi konularda ne beklenmesi gerektiğini biliyoruz. Kısa süre önce işlemcileri XİAOMİ tarafından doğrulanan cihazların şimdi de bilinmeyen diğer teknik özellikleri ortaya çıktı. Peki XİAOMİ 13 serisi kullanıcılara neler sunacak?

Yazı Başlıkları

XİAOMİ 13 serisi teknik özellikleri

Yarın tanıtılacak XİAOMİ 13 serisinin teknik özelliklerinin tamamı Çinli MİKROBLOP sitesi WEİBO’DAN sızdırıldı. Bilindiği üzere telefonların QUALCOMM SNAPDRAHON 8 Gen 2, LPDDR5X RAM ve UFS 4.0 ile geleceği daha önce doğrulandı.

XİAOMİ 13’ün arka kamera kurulumunda 50 MEGAPİKSEL Sony IMX800 ana, 12 MEGAPİKSEL ultra geniş açı ve 10 MEGAPİKSEL telefoto SENSÖRLERİ bulunacak. 13 Pro ise 50 MEGAPİKSEL Sony IMX989 ana, 50 MEGAPİKSEL SAMSUNG JN1 ultra geniş açı ve 50 MEGAPİKSEL SAMSUNG JN1 telefoto kameralarıyla donatılacak.

XİAOMİ 13, 67W kablolu şarj desteği taşıyan 4.500 MAH’LIK bir bataryaya sahip olacak.13 Pro, 120W hızlarında şarj olabilen 4.820 MAH’LIK bir pile sahip olacak. Her iki telefon da SURGE G1 şarj koruma çipiyle gelecek ve 50W kablosuz şarj ve 10W ters kablosuz şarj desteğiyle kullanıcıların karşısına çıkacak.

Cihazların depolama ve RAM detayları tam olarak belli değil. Ancak geçmiş sızıntıları ele alırsak standart modelin 8 GB ve Pro’nun ise 8/12 GB RAM seçenekleriyle geleceğini söylemek mümkün. Öte yandan 128 GB, 256 GB ve 512 GB depolama seçeneklerinin mevcut olması kuvvetle muhtemel.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Akıllı telefonlar beklentileri karşılayacak mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir