sex hikaye - sex hikayeleri - porno izle

Mobil Teknoloji

IMEI Kayıtlarına Büyük Zam Geliyor

Bildiğimiz üzere yurt dışından getirdiğimiz veya getirttiğimiz telefonları kullanabilmek için IMEI kaydı yapmamız gerekiyor. Ancak artık bu kayıtlara da yüksek miktarda zam yapılacak. Ülkemizde son zamanlarda elektronik cihazlarda artan vergi tutarının ve diğer bindirmelerin yanı sıra artık tüketiciler yurt dışından telefon getirtmeyi planlıyordu. Ancak, artık o da bir çözüm olmayacak gibi.

IMEI Kayıtları Ne Kadar Olacak?

MOBİSAD (Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Ekşi, yurt dışından getirilen cihazlar için uygulanacak vergilerde %33 artış olacağına değindi. Bunun üzerine ise MOBİSAD Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Ekşi, 131.5 TL olan IMEI kayıt ücretini 600 TL gibi yüksek bir tutara çıkarmayı talep etti.

Geçtiğimiz yıl yurt dışından getirilen telefonların sayısı 750 bin iken bu sene 1 milyonu geçeceği düşünülüyor. Ayrıca ülke içinde 14 milyon telefon satılırken bunların yarısından çoğu 1000 TL üstü fiyat etiketine sahip.

IMEI kayıt zammının oldukça yüksek bir tutara çekilmesi, bakalım yurt dışından getirilen telefon sayısını nasıl etkileyecek?

1 Comment

Düşüncelerinizi Paylaşın