Mobil Teknoloji

Amerikalılar Akıllı Telefonları Pahalı Buluyor

“Pew Research Center” şirketi ABD’de mobil iletişim kullanıcıları üzerinde araştırma yaparak ilginç sonuçlar elde etti.

Araştırmalara göre, 2014 yılının sonunda Amerikalıların yüzde 64’ü akıllı telefon sahibi oluyor ki, bu da üç yıl önce ile karşılaştırıldığında yüzde 35 fazladır. Akıllı telefon sahiplerinin %23’ü cep telefonuna çok para harcandığını belirtiyor. Ayrıca, akıllı telefon kullanıcılarının %48’ine göre fiyatların yüksek olması, özellikle genç nesil için bir engel teşkil etmiyor.

Teknorio bünyesinde yaptığımız araştırmalarda, mobil telefon kullanan Amerikalılar hakkında birkaç ilginç bilgi daha elde ettik. Öyle ki, görüşü sorulan 2 bin kişinin yüzde 15’i, akıllı telefonlar internete giriş çıkış için sadece bir araçtır. Bir o kadar sayıda kullanıcı da ekonomik tarif planı ile verilen internet paketlerinin limiti yeterli olmuyor. Kullanıcıların %33’ü ise aksine, bu limitin onlara mobil ortamda gereğinden fazla vakit geçirmelerinin önüne geçtiğini belirttiler.

Ayrıca, akıllı telefon kullanıcıları arasında en popüler hizmet türlerinden biri SMS-bildirimlerdir. Katılımcıların %97’si her gün en az bir metin bildirim gönderiyor. Ayrıca 18-29 yaşındaki katılımcıların %93’ü her gün en az bir kez çağrı yaptığını söyledi.

“Pew Research Center” şirketinin yayınladığı raporda; önümüzdeki yıl ABD‘de akıllı telefon kullanıcılarının sayısı büyük bir oranda artacak ve burada esas rolü mobil iletişim hizmetlerinin ucuzlaştırılmasının oynayacağı belirtiliyor.

One thought on “Amerikalılar Akıllı Telefonları Pahalı Buluyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir