Mobil Teknoloji

Akıllı Telefonların Taksit Yasağı Hakkında Kötü Haber!

Türkiye Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı olan Nurettin CANİKLİ, Akıllı telefonların taksitle ile satın alınmasının önüne geçilmesi adına oldukça önemli bir açıklamada bulundu. Yaklaşık olarak üç yıldır uygulanan taksit ile telefonların satın alınması yasağına ilişkin olarak, Yasağın kalkması bir süre gündemdeydi.

MOBISAD’ın Başkanı olan Sinan EKŞİ’nin BDDK ile oldukça uzun süren görüşmelerin sonucunda akıllı telefonların en azından 4 ila 6 taksit aralığında satışı sürecinde yol alınmıştır. Nurettin CANİKLİ, Yasağın kalkmasını iple çeken kullanıcılar için oldukça olumsuz bir haberde oldu.

Cari açığının oldukça hızlı bir şekilde büyümesini engellemek amacıyla çalışmalarını sürdürdüklerini vurgulayan Başbakan Yardımcısı, Türkiye sınırları içerisinde üretime çıkan cihazlarıyla ilgili

olarak bir düzenleme yaptıklarını bu bağlamda ithal olarak elde edilen cihazlar hakkında uygulanan yasağın hala devam edeceğinin altını çizdi.

Nurettin CANİKLİ, Bunların yanında usulsüz olarak akıllı telefonların taksitlendirilmesi işlemlerine de karşı olarak üzerinde durdukları yöntemin olduğunu açıklayarak, Bakanlar Kurulu’na taşıyacağını açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir