İncelemeler

Mac’ler ve PC’ler arasındaki en önemli farklar

Pek çok kişinin akıllarında Mac bilgisayarlar hakkında sorular dolaşır. Özellikle Microsoft ve Apple arasındaki rekabet Pazar içerisinde büyük rekabetler ortaya çıkarıyor. Windows 10 işletim sisteminde bulunan farklı özelliklerle rekabetin iyice kızıştığı söylenebilir, tablet pazarında da bu çekişmeyi görmek mümkün olabiliyor. Mac’ler ve PC’ler arasındaki en önemli farklar arasında Apple ürünlerinin tasarımları ile çok fazla dikkat çekmesi bulunuyor. Ofis alanında kullanılan bilgisayarlara bakıldığında bile bariz tasarım farkları görülmektedir. Microsoft son aylarda çıkardığı farklı modelleri ile aradaki açığı kapatmaya başladı.

Surface Pro 4 modelinde ince tasarımı ile çok beğenilen cihaz, diz üstü bilgisayarlarından çok daha cazip gelmektedir. Hız olarak Apple cihazları ikiye katlaması ile de çok konuşan cihaz, ayarlanabilir klavyesi ile kullanışlı ve oldukça şık bir model olmaktadır. Mac bilgisayarların Windows cihazlara göre daha pahalı olması da piyasa da bu cihazların daha az tercih edilmesinde önemli bir etkendir. Gelen teknoloji haberlerinden de anlaşılacağı üzere Windows PC bilgisayar oyunları için çok daha başarılı olmakta ve kişiselleştirilebilir özellikleri ile daha fazla tercih edilmektedirler. Mac kullanıcılarının en önemli artıları arasında ise iyi bir müşteri desteği alıyor olmaları gelir. Tatil olsa bile Mac bilgisayar almak istediğiniz de randevu alarak satın alabilir, hatta doğrudan bir Mac uzmanına ulaşarak cihazlarınızla ilgili yardım alabilirsiniz ve genelde bu işlemler için ekstra ücret ödemezsiniz. Ancak Microsoft ürünlerinde aynı destek söz konusu değildir.

Virüs yazılımlarında Mac bilgisayarlar çok daha güvenlidir. İşletim sistemleri olarak da çok büyük farklar bulunmakta ve yapılan teknoloji incelemelerinde iki sisteminde kendine özel kullanıcıları olduğu görülmektedir. Son olarak Microsoft’un bu alanda marka olarak daha fazla ortağı bulunduğu söylenebilir, ancak Apple sadece kendine has cihazlar üretmektedir.

3 thoughts on “Mac’ler ve PC’ler arasındaki en önemli farklar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir