İncelemeler

Galaxy S7’nin işlemcisi Exynos 8890’dan inanılmaz bir skor

Samsung yeni nesi teknolojileri ile piyasada fark oluşturmaya devam ediyor. Bu alanda geçtiğimiz günlerde tanıtılan Galaxy S7’nin işlemcisi Exynos 8890’dan inanılmaz bir skor geldi. Güney Koreli üreticiler Galaxy S7 için çalışmalara başlamış durumda ve güç birimi için üzerinde çalıştıkları EXynos 8890 ile elde ettiği benchmark skoru ile oldukça başarılı bir çalışma ortaya çıkardırlar. Bu özellikte 8 çekirdekli bir işlemci kullanılacak olmakta ve Çin’ de yapılan benchmark testinde ortaya koyduğu gücü ile adından çokça söz ettireceğe benzemektedir.

Şimdilerde de Amerika’da AT+T operatörü tarafından testlerde kullanıldığı belirtilen güç biriminin model numarası SM-G9300 olmaktadır. Gelen teknoloji haberlerine bakacak olursak karşılaştırma yapmak için Kirin 950 baz alınabilir. Çünkü Huawei modellerinden Mate 8 de kullanılan bu güç kaynağının aynı testlerden 65000 puan alarak zirvelere oturduğu biliniyordu. Şimdilerde ise Exynos 8890 ise bu alandaki bu rekoru çok gerilerde bırakacak gibi görünüyor. Aynı testten işlemcinin aldığı puan 103692 olmakta ve piyasadaki tüm işlemcilerle de güç olarak arasını iyice açacağı görünmektedir. Rakiplerinin boş durmadığını düşünülmeli, Kirin 950 işlemcisinin de bu alanda ciddi bir rakip olduğunu unutmamak gerekiyor. Son olarak An Tu Tu testinde 94 bin puan almayı başarmıştı.

Ancak bu gelen sonuçların sahte olma ihtimalide unutulmamalıdır. Yapılacak teknoloji incelemelerinde esas performansın ortaya çıkması bekleniyor. İlk olarak Galaxy S7 modeli için Snapdragon işlemcisinin adı geçmişti. Ancak Exynos 8890 işlemcisinin bu skoru doğru olduğu taktirde piyasada çok uzun süre bir numara olacaktır. Bu haberlerin hepsi şuanda bir sızıntı olmakta ve MWC 2016 tanıtımlarının yapılacağı Mart ayında tanıtılması beklenen Samsun Galaxy S7 tanıtımlarına kadar bu başlıklar hakkında daha pek çok yorum görme ihtimalimiz olacaktır.

4 thoughts on “Galaxy S7’nin işlemcisi Exynos 8890’dan inanılmaz bir skor

  1. Galaxy S7’nin işlemcisi Exynos 8890’dan inanılmaz bir skor faydalı bir makale olmuş, mert özdemir Elinize sağlık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir