Genel

Google Play Ödeme İptali Hakkında

Günümüz zamanında teknolojik anlam da hayatımızın önemli bir bölümünü kapsayan telefon kullanımı farklı markaların taşıdıkları özelliklerden dolayı büyük bir rekabet içerisinde olmaktadır. Akıllı telefonlar olarak günümüz devrinde adlandırılan cep telefonları adeta bir bilgisayar ile aynı özellikleri dahi taşımaktadır. Telefon üreticilerinin firma özelliklerinden dolayı akıllı telefonlardaki küçük farklılıklarda gözükmektedir. İşletim sistemi olarak adlandırılan telefonların arayüz ve iç çalıma şekilleri şuan 3 farklı firma tarafından sağlanmaktadır. iOS, Android ve Windows Phone olarak tanınan bu işletim sistemleri akıllı telefonlara sundukları işletim sistemi içerisinde görsel olarak farklılıklar oldukça farklı olmaktadır. Her birinin farklı uygulamaları ve bu uygulamaların sağlandığı mobil marketler olmaktadır.

Örneğin Android sistemini ele alacak olursak, Android sisteme sahip akıllı cihazlar için uygulamaların indirileceği markete Google Play adı verilmektedir. Android uyumlu birçok uygulamanın ücretli veya ücretsiz şekilde sunulduğu Google Play’de kullanıcılar kendilerine uygun en iyi uygulamalara buradan sahip olabilmektedirler. Ücretli uygulamaların Kredi Kartı ile güvenilir ve kolay bir satın alma gerçekleştirilmektedir. Fakat bu konu da en çok merak edilen konulardan birisi de ücretli olarak alınan ve indirilen uygulamaların ödeme iptalinin nasıl yapıldığıdır. Android kullanıcıları Google Play’den satın aldıkları uygulamaları daha sonradan kaldırarak ödeme yaptıkları ücretin iadesini isteme haklarına 2 saatlik bir süre zarfı boyunca sahip olmaktadırlar. 2 Saat sonrasında ise bu istekleri karşılanamamaktadır.

Bu Söz konusu olan ödemelerin iptali ise sadace bilgisayarlarından Google Play İnternet sayfası üzerinden yapabilmektedirler. Akıllı cihazlarından sadece uygulamayı kaldırırken geri ödeme bildirimi alamamaktadırlar. Bilgisayardan yapıldığı takdirde ise uygulamanın telefondan kaldırılması için komut verirken bir yandan da indirme esnasında yapılan herhangi bir ödemenin geri iadesini de talep edebilirler. Bunu 2 saat içerisinde yaptıkları halde indirme esnasında verdikleri uygulama bedeli hesaplarına 24 saat içerisinde geri ödenmektedir.

3 thoughts on “Google Play Ödeme İptali Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir