Teknoloji

OPPO’nun Katlanabilir Telefon Detayları İle Karşımızda!

Akıllı telefon üreticilerinin liderleri arasında yer alan Samsung ve Huawei’nin fazlasıyla özen gösterdiği gelecek vaat eden katlanabilir telefon sektörüne bir şirket daha katıldı. Uzun süredir katlanabilir ekranlı bir cihaz üzerinde çalışmalarını sürdüren  OPPO, yakın zamanda ilk modelini piyasaya sürecek. 2019 yılında Huawei Mate X ve Samsung Galaxy Fold ile birlikte görücüye çıkan OPPO’nun katlanabilir telefon prototipi nihayet gerçek olmaya bir adım daha yaklaşmış durumda.


OPPO 2019 yılında bir prototip ile kullanıcıların karşısına çıkmıştı, yaklaşık iki yıldır bu modeli piyasaya sürmedi geliştirmeye devam etti. Bu yüzden kullanıcılar oldukça iddialı bir model beklentisine girmeye beklentilerini yükseltmeye başladı.
Katlanabilir telefon sektörüne ilgi duyan büyük şirketler, sektördeki çeşitliliği arttırmak için çoktan kolları sıvadı.


7.8 ila 8 inç büyüklüğünde BOE tarafından üretilen OLED bir ekranla birlikte geleceği söylenen yeni katlanabilir model, 120Hz yenileme hızı ve FHD+ çözünürlük ile karşımıza çıkacak. Ön tarafta yer alacak kamera 32 Megapiksel çözünürlüğe sahip olacak, arka taraftaki kamera 50 Megapiksel çözünürlükte olacak. Ayrıca arkadaki ana kamera Sony IMX 766 sensörüyle birlikte gelecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir