Sponsor Yazılar Teknoloji

Neden SSL Sertifikası Kullanmalıyız?

SSL sertifikası web site güvenliği için olmazsa olmaz bir ihtiyaçtır. Bugün bankalar sanal pos vermek için, web sitesinde ssl sertifikası kullanılmasını şart koşuyor. Yeni e-ticaret kanununa göre de işletmeler web sitesindeki bilgi alışverişinin güvenliğini sağlamak zorunda. Fakat ssl sertifikası sadece güvenlik için değil, web sitesinin google’da üst sıralarda çıkması için de kullanılıyor.

Evet, web sitenizin Google’da üst sıralarda yer alması için gerekli olan faktörlerden birisi de ssl sertifikası kullanılıp kullanılmadığıdır. SSL’in sıralamalarda etki edeceği bizzat Google tarafından 2015 başlarında duyuruldu. Sonrasında kişisel ve kurumsal bir çok sitede online satış olmasa dahi ssl sertifikası kullanılmaya başlandı. Yurtiçi ve yurtdışı seo uzmanlarının yorumlarına bakacak olursak; ssl sertifikasının güvenli online iletişim ihtiyacını gidermesi ve google tarafından arama sıralamalarında sağladığı faydayla tüm web sitelerinde kullanılması gerektiği sonucu ortaya çıkıyor.

SSL sertifikası ile ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz. Ayrıca en uygun fiyatlarla ssl sertifikası ihtiyacınızı karşılamak üzere ssl net web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

SSL sertifikası fiyatları sertifika özelliklerine göre 50 TL’den başlayıp, 2000 TL’ye kadar yükselebilmektedir. Ancak ssl alırken önemli olan, sertifikanın  ihtiyacınız olan güvenliği tam olarak sağlayıp sağlayamadığıdır. Tek web sitenizi korumak için comodo positive ssl sertifikası veya rapid ssl yeterli olurken, birden fazla alt alan adı olan sitenizi korumak için WildCard destekli bir ssl almanız gerekecektir. Son olarak sertifika kurulumu teknik bir işlemdir, dolayısıyla kurulum desteği veren bir firmadan ssl almanız yararınıza olacaktır. Aksi halde web sitenize erişim sorunları yaşayabilir, ziyaretçi kaybedebilirsiniz.  Daha sonra sorun yaşamamak için, sertifika alacağınız firma ile önceden iletişim kurarak detaylı bilgi almanızı öneririz.

SSL Net tüm ssl sertifikaları için ücretsiz kurulum desteği sunduğundan, kurulumu için ayrıca ücret ödemeden ssl sertifikasına sahip olabilirsiniz.

One thought on “Neden SSL Sertifikası Kullanmalıyız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim