Sponsor Yazılar

Youtube İzlenme Sayısı ve Kazanç

İlk açıldığı zaman böyle bir başarı elde edeceği hayal bile edilemeyen Youtube, artık o kadar büyümüş bir durumda ki, insanlar bu platform üzerinden paralar kazanmakta, reklamlar yapmakta. Hatta Youtube yakında kendi televizyon kanalını açacağını belirtti. Bu, belki de normal televizyon mantığını tamamı ile bitirebilecek bir olay. Çünkü bu platformda içerik ve seçenek o kadar fazla ki, normal televizyon kanallarında bulunanlardan belki de milyonlarca kat daha fazla ve zengin. Durum böyle olunca da, paylaşım platformu artık bütün dünyada bir iş kolu haline gelmiş durumda. Bu iş ile uğraşan, yani Youtube’a video yükleyip para kazanan insanlara ise Youtuber yani Youtubecu deniyor. En çok kazanan Youtuberlar yılda 1 milyonda dolardan fazla paralar kazanmakta. Bu Youtuberların bu kadar kazanmasının sebebi ise elde ettikleri izlenme sayısı.

Yılda Milyonlar Kazanılıyor

Ülkemizde de örnekleri bulunan, yılda çok büyük paralar kazandıran Youtube, belirli izlenme sayısı karşılığında belirli miktarda ücretler ödüyor. Bu ödemeler ise videosu e izlenmesi çok olan kanallarda çok büyük paralara dönüşüyor. En çok kazanan Youtuberlar listesine baktığımızda, şaşırmıyoruz çünkü liste başında 2016 yılında kazandığı 5 milyon dolar ile PewDiePie bulunmakta. Bu paraya sponsorluk anlaşmaları vs. dahil değil. PewDiePie, kendine has aksanı ve espri anlayışı ile oyun kanalları arasında farklı bir kategoride yer alıyor. Klasik oynanış videolarının aksine oyunlar içinde tam anlamı ile eğlencenin dibine vuruyor. İkinci sırada ise DisneyCollectorBR bulunmakta. Bu kanalın sahibi olan bayan ile ilgili bilinen tek şey ise Brezilyalı olduğu. Bütün bu kanalların hepsinin ortak noktası ise yüksek izlenme sayıları. Eğer yeni başlamış iseniz siz de Youtube izlenme satın alarak bu insanlar gibi yüksek paralar kazanabilirsiniz.

Bizden de Var!

En çok kazanan Türk Youtuberlar listesinde ise sırası ile Oha Diyorum, Burak Oyunda, NDNG – Enes Batur, YAPYAP, webtekno bulunmakta. YAPYAP 58.000$, Oha Diyorum kanalı yıllık 87.000$ civarı kazanıyor ve genel olarak değişik deneyler ve olaylar üzerine videolar yapıyorlar. Burak Oyunda kanalı yıllık ortalama 67.000$,  NDNG – Enese Batur 31.000$ kazanıyor ve çeşitli video oyunlarını kendilerine has tarzları ile oynayarak içerikler üretiyorlar. Webtekno ise yıllık 17.000$ kazanmakta ve teknoloji ile alakalı hazırlayarak aynı zamanda kendilerine has “testleri ile” oldukça hoş içerikler üretmekteler. Türk en çok kazanan Youtuberlar arasına girmek için Youtube izlenme satın almak ilk başlarda oldukça hoş bir alternatiftir.

Peki Ama Nereden İzlenme Satın Alınabilir?

En uygun fiyatlara beğeni, yorum, Youtube izlenme satın almak için ise tek yapmanız gereken https://tr.extlikes.com/youtube/ adresine girmek. Ardından ise satın almak istediğiniz hizmeti seçmeniz ve miktarını belirlemeniz yeterli olacaktır.

Düşüncelerinizi Paylaşın