Sponsor Yazılar

İngilizcenin Kazandırdığı Yeni Olanaklar

İnsan kendini hayat boyu yenilemek zorundadır. Kendini geliştirmeyen ve değişen şartlara ayak uyduramayan kişiler yok olmaya mahkûmdur. Yeni teknolojiler ve güncel gereklilikler İngilizce bilmeyi zorunlu hale getirmiştir. Günümüzde İngilizce bilmek yemek içmek kadar zorunludur. Okullarda verilen eğitimin yetersizliği sebebiyle gençler çareyi İngilizce Kurslarında ararlar. Herkes kendine uygun olan kursu bulur ve çalışmalara başlar. Kurslar günün büyük bir kısmının İngilizce ile ilgili aktivitelerle geçmesini sağlar. Yeni arkadaş çevreleri edinilir. Yeri gelir iş bulma imkânı yakalanır. Gidilecek eğitim merkezinin doğru seçilmesi, kurum hakkında referansların incelenmesi ve yabancı öğretmenlerin bulunduğu merkezlerin tercih edilmesi önemlidir. Zaman ayırmak, çaba göstermek ve kararlı olmak en önemli başlangıç çalışmalarındandır. Temel konularla başlayan öğrenciler zamanla aşama kaydeder. Tüm algılarınızı İngilizce üzerinde yoğunlaştırmanız hızlı ilerlemenizi sağlayacaktır.

İngilizce öğrenmeye temel seviyede başlayanlar için verilen konular daha kolay ve güncel bilgileri içerir. Derse başlayan kişilerin öğrendikleri bilgilerle en basit cümleleri kurabilmeleri hedeflenir. Bu seviyede yer alan konular arasında İngilizce günler gelir. İngilizce ’de haftanın günleri büyük harf ile yazılır. İngilizce kalıpları öğrenmek kolay cümle kurmaya yardımcı olur. Cümle kurabildiğini ve karşısındaki yabancının kendisini anladığını fark eden öğrenci motive olur ve daha çok çalışır. İngilizce günler Monday/Pazartesi, Teusday/ Salı, Wednesday/ Çarşamba, Thursday/ Perşembe, Friday/ Cuma, Saturday/ Cumartesi and/ ve Sunday/ Pazar olarak yazılır. On Monday, On Friday ise pazartesi günü, Cuma günü anlamına gelir. Every Monday or on Mondays yazılışları her pazartesi anlamı taşır. A week tomorrow/yarından sonra bir hafta, a week on Sunday/Pazar gününden sonra bir hafta demektir. What day is it today? Bugün günlerden ne? Klasik kalıpları öğrenmek ve her haliyle ezberlemek her zaman işimize yarar. İngilizce dünya üzerinde 67 ülkenin resmi dilidir. Her beş kişiden birinin İngilizce bildiği yapılan araştırmaların bir sonucudur. Siz de bu beş kişiden biri olmak istemez misiniz? İngilizce öğrenerek hayatınızı değiştirebilir, yeni iş imkânları yakalayabilirsiniz.

Etkili, anlaşılır, doğru ve akıcı İngilizce konuşmanın temeli düzgün cümle kurmaktan geçer. Kişi ilk önce doğru ve anlaşılır cümle kurmayı öğrenmelidir. Cümleleri bağlamak ve akıcılığı sağlamak önemli bir iştir. İngilizce bir bütündür. Yazmak, dinlemek ve konuşmak ayrı ayrı düşünülemez. Sürekli tekrar yapmak ve özveri ile çalışmak yabancı dil öğrenirken izlenmesi gereken en temel yoldur. Konuşmak hataları bulup düzeltmek ve yazmak yanlışları düzeltip tekrar yazmak gerekir. Yapılan her türlü pratik çalışma dile olan hâkimiyeti artırdığı gibi dili kullandıkça sevmeye de katkı sağlar. Dili seven kişi kültürler hakkında araştırmalar yapar. Bu iki konu birbiri ile iç içedir. Yabancı yayınları takip etmek, kişinin kendi seviyesine uygun kitaplar okuması, hayatını İngilizce üzerine kurgulaması yaşanan sosyal çevrenin de değişmesine ve dilin kullanımının daha akıcı hale gelmesine olanak sağlar.

2 thoughts on “İngilizcenin Kazandırdığı Yeni Olanaklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir