Sponsor Yazılar

Çamaşır Kurutma Makinesi Programı Neden Bitiremiyor?

Kullanımı yaygınlaşan çamaşır kurutma makineleri ile birlikte özellikle büyükşehir yaşantısındaki çamaşır kurutma derdini sona erdiriyor. Çamaşırları makinede yıkadıktan sonra kurutma makinesine atarak, kısa süre içerisinde kurutabilir ve askıda bekletmek zorunda kalmıyorsunuz. Ancak tüm beyaz eşya cihazlarında olduğu gibi çamaşır kurutma makinelerinin kullanımı esnasında da çeşitli problemlerle karşı karşıya kalınabiliyor. Özellikle çamaşırların kurumasına rağmen cihazın çalışmayı bir türlü kesmemesi problemi Ataşehir Arçelik Servisimerkezimize gelen en yaygın problemler arasında yer alıyor.

Çamaşır Kurutma Makinesi Neden Durmuyor?

Çamaşır kurutma makinesinin seçilen programa uygun şekilde çamaşırları kurutmasına rağmen bir türlü çalışmayı bitirememesi ciddi bir sorundur. Cihazın temel kullanımı açısından ciddi engel teşkil eden bu problemin göz ardı edilmeden en kısa süre içerisinde profesyonel Çekmeköy Arçelik Servisi hizmeti alınması gerekir.

Çamaşır kurutma makinesinin kurutma işlemini tamamlamasına rağmen çalışmaya devam etmesine neden olabilecek birden fazla neden mevcuttur. Özellikle cihazın elektronik kontrol panosuna sıkışan bir motor rölesi, cihazın sürekli olarak çalışmasına neden olabiliyor. Bunun dışında çamaşır kurutma makinesinin havalandırma deliğinde tıkanma veya kısmi tıkanma meydana gelmesi de sürekli çalışmaya devam etmesine neden olabilmektedir.

Ayrıca fan pervanesi arızası veya gaz valfi arızası da cihazın çalışmayı durduramamasına neden olabilmektedir.

Çamaşır Kurutma Makinesinin Çalışmayı Durdurmaması Arızası Nasıl Giderilir?

Çamaşırları seçilen programa göre kurutan ve programı bitirmesi gereken cihazın çalışmayı kesmemesine ilişkin olasılıkları yukarıda belirtmiştik. Bu olasılıklara göre https://www.arcelikservisi.tvuzman teknikerleri tarafından gerekli kontroller sağlanmalıdır. Çamaşır kurutma makinesinin elektronik kontrol panosuna sıkışan bir motor rölesi var ise bu sıkışma giderilerek, çözüm sağlanır. Ayrıca sıkışmaya neden olan ana etkende tespit edilerek, gerekli olan çözüm müdahaleleri gerçekleştirilir.

Çamaşır makinesinin hava akış kanalında bir tıkanıklık söz konusu olması durumunda uygun ekipmanlar ile müdahale edilir. Bu şekilde hava akış tıkanıklığı giderilerek, cihazın çalışmayı kesmemesi sorununun çözümü sağlanabilmektedir.

Çamaşır makinesinin fan pervanesinin arızalanmış olması durumunda ise gerekli onarımın sağlanabilmesi için pervanenin yenisiyle değişiminin gerçekleştirilmesi gerekir. Bu değişim işlemlerinde ise yalnızca orijinal Arçelik yedek parça kullanımı gerçekleştirilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir