İnternet

İnternetin Kullanım Nedeni Sosyal Medya

Ülkemizde her 10 evden 7’ sinde internetin olduğu biliniyor buna göre baz alırsak bugün Türkiye genelinde internet kullanımı % 69’ larda. Ancak internet kullanımı tabii ki bu kadar az değil. Bir evinde internet olmayıp ta cep telefonunda internet olanlar var bunların sayısı da % 95’ lerde. Demek ki günümüzde internetsiz ev ve internetsiz kişi çok az sayıda. Bu kadar yoğun bir kullanım varken tabii ki internetin kullanım alanları farklılaşmakta ama insanların genellikle çoğunluğu internette sosyal medyayı takip ediyor. Sosyal medya son zamanlarda bizim hayatımıza o kadar çok hızlı girdi ki insanlar yediklerinden tutunda giydiklerine kadar her şeyi sanal ortamda gerçekleştirmeye başladılar.

Tabiî ki bir yönde sosyalleşmek iyi olurken bunun avantajlarının yanı sıra dez avantajları da azımsanmayacak derece de var. Örneğin milletçe artık sosyal bir toplum olmaya başladık. Örneğin insanlar alacakları bir spor ayakkabıyı dahi internetten sipariş ediyorlar. Yani eskiden olduğu gibi dokunarak alışveriş şimdi yerini tamamen sanala bırakmış durumda. Ve bunun gibi daha birçok konu alışverişin yanı sıra ilişkilerde sosyal bir hal almaya başladı. İnsanlar âşık olacakları ve sevecekleri kişilerin analizlerini bile internetten yapıyorlar.

Tabii ki bu yukarıda bahsettiklerim internetin dezavantajları hiç mi avantajı yok elbette ki var. Geniş bilgiyi yine doğru bilgiyi internetten saniyeler içerisinde bulmak mümkün.

Düşüncelerinizi Paylaşın