Genel

Might & Magic: Heroes 7 PC Oyun Ön İnceleme

Might & Magic: Heroes 7 PC Oyun Ön İnceleme

Might & Magic: Heroes bir strateji oyunudur ve zaten strateji oyunu severlerin yakından tanıdığı bir oyun haline gelmiş durumdadır. Might & Magic: Heroes serisinin son oyunu eylül sonunda satışa sunulacak.

Oyunda genel olarak Might & Magic da strateji Türklerini ve rol yapma yapısıyla hazırlanmış bir seri. Oyun bir önceki serinin 200 sene sonrasını anlatıyor ve ana karakterimiz Ivan olacak. Ayrıca 6 farklı karakterden bir tanesini seçebiliyoruz.

Oyunda iki temel oynanış mekaniği bulunuyor. Savaş alanları ve Harita. Oyunu harita kısmında oynadığımız zaman tam anlamıyla rol yapma deneyimi olduğunu söyleyebiliriz. Hızlı savaş yani Quisck Combat bu iki temel oynanış arasındaki çizgiyi belirliyor. Bu özellikle beraber oyunu tam bir rol yapma oyunu gibi oynayabilirsiniz. Şehirlerde gördüğümüz yeniklerden biri de şampiyon seçmedir. Oyuna başlarken tipini beğendiğimiz şampiyonun seçilmesi isteniyor. Özelliklerini bilmediğimiz için oyunda sıkılabiliyoruz bu yüzden şehre gidip yeni bir şampiyon alabiliyoruz.

Sonuca bağlarsak önceki serileri oynayanların seveceği bir seri olmuş. Çeşitli yenilikler yapılmış olsa dahi eski oyunundan pek farkı olduğunu net anlamıyla söyleyemiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir